gospodarstwo agroturystyczne
agroturystyka

Witamy w Strużynach

Strużyny dość trudno znaleźć na mapach, ponieważ jest to malutka osada, gdzie znajduje się zaledwie kilka domów mieszkalnych, w tym nasz ośrodek agroturystyczny.

noclegi

Turyści w Strużynach pojawili się pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Wieś położona jest z dala od szlaków komunikacyjnych, nieco zapomniana przez cywilizację. Jak okiem sięgnąć widać tylko pola, łąki i lasy. Panuje tu niespotykana cisza i spokój. Maskotką domu jest kotka Emilka. Ze względu na koty nie przyjmujemy gości z psami. We wszystkich budynkach obowiązuje zakaz palenia papierosów.

tanie noclegi

Wieś położona jest w pięknej okolicy. Jest to płaskowyż górujący nad okolicą, otoczony polami, łąkami i lasami. W niewielkiej odległości (kilkanaście km) okoliczne lasy łączą się z Puszczą Notecką. Spotyka się tu ogromne ilości zwierzyny: sarny, dziki, lisy, wszelakie ptactwo. Cała okolica bliższa i dalsza poprzecinana jest wieloma szlakami turystycznymi pieszymi i rowerowymi, a położoną kilka km od Strużyn rzeką Obrą można spływać kajakami. W okolicy są piękne i czyste jeziora. Można też wędkować w pobliskim stawie rybnym nie wykupując abonamentu wędkarskiego. Okolica jest bogata w grzyby, a ponieważ dom jest ogrzewany, można przyjeżdżać na grzybobranie nawet do listopada.